YAMANLAR-EMİRALEM-SU UÇTU ŞELALESİ GEZİSİ

YAMANLAR-EMİRALEM-SU UÇTU ŞELALESİ GEZİSİ


Yamanlardan başlayan gezimiz mükemmel Su uçan şelalesi manzarası ile bitmiştir. Yine bu gezimizden sizlere notlar, fotoğraflar paylaşacağım. Öncelikle bu rotaya bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ederiz. Çok zor bir rota olmayıp bir kaç tane zorlu su geçişleri bulunmaktadır. öncelikle rotanın genel bir görüntüsünü paylaşmak isterim.
                           Karşıyaka'dan başlayıp Su Uçan Şelalesinde son Bulan rotanın genel görüntüsü

Emiralem barajını merak ettiğimiz için ilk rotamız Emiralem barajı olmuştur. Açıkcası çok aradığımızı bulamadık biraz su birikintisi o kadar çok fazla doğal güzelliği yok diyebiliriz. fotoğrafını çekmediğimiz için google amcadan bir fotoğraf ile size barajı göstereceğim.
  Burası bizim için bir mola da olsa sizler molanızı Emiralem regülatörde verirseniz daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
Emiralem Regülatörü geçtikten sonra ki kısım sizi Su Uçtu( Türkmen Şelalesi) üst kısmına çıkaran rotadır. Şelaleye Manisa'dan Aliağa'dan bir çok rota bulunmakta ama biz biraz daha zorlu olması açısından böyle bir rota seçtik. Rotamızın üstünden güzel fotoğraf çekebileceğiniz yerler de var. Haritayı takip ederseniz terk edilmiş bir köy göreceksiniz.


                                                                          


                              Ekibimizin üyelerini böylelikle de tanıştırmış oldum sizlerle

Bu güzel manzara ve fotoğraf çekimlerinden sonra yolumuza devam ediyoruz. Buradan Turgutlar köyüne devam ediyoruz.  Turgutlar köyünden Şelaleye doğru yol alıyoruz.

Bu yolda baya yokuş aşağıya inilmektedir. ve yokuşun sonunda geçebileceğiniz en zor geçiş bu deredir. eğer şelalenin üstüne gitmek istiyorsanız buraya geçmeniz gerekir. Arabanız buna müsait değilse burada inip şelalenin üstüne yürüyebilirsiniz. ve sonunda güzel bir Şelale manzarası;


                                       SU UÇTU-TÜRKMEN-ALİAĞA ŞELALESİ
      Bir çok ismi olan bu şelalenin offroad araçlarıyla gidebilecek bir rotasını beraber incelemiş olduk. Şelalenin etrafında bir çok yürüyüş rotası, piknik yapılacak alan mevcuttur. Bizim gittiğimiz yer büyük şelale kısmıdır. binek araçlarınızla küçük şelaleye gidebiliyorsunuz sonrasında yürüyüş ile büyük şelaleye geçilebilmektedir.
    Şelale eşliğinde kamp yapmak da bu alanda oldukça keyifli olacaktır. Şelale etrafında herhangi bir tesis yoktur. En yakın yerleşik yer Türkmen köyüdür. Bu sebeple giderken yanınızda yiyecek ve içeceğinizi almanızı tavsiye ederim.

-offroad yapılabilir alan
-yürüyüş parkurları
-piknik alanı

https://tr.wikiloc.com/off-road-rotalari/ksk-turkmen-47650467Yorumları Göster