İZMİR KAMP YERİ- URLA HAN KOYU

İZMİR KAMP YERİ- URLA HAN KOYU

 

Pandemi hayatımızda neler değiştirdi?

Evet buna bir sürü şey yazabiliriz fakat bizim sayfayla bunun ne ilgisi var şimdi değil mi? E kalabalıklardan kaçıyoruz fakat kaçarken de hem keyfimize hem de isteklerimize göre bir yer bulmaya çalışıyoruz. Bizim 2020 yazında en sevdiğimiz yerler arasına giren bir yerden bir koydan bahsedeceğiz bu yazıda. Önceki yazıda da aynı şekilde çoook güzel bir koydan bahsetmiştik ve gerçekten bu tarz paylaşımlarda çok soru aldık hepsine toplu ve ayrıntılı bir cevap olsun buradaki yazılarımız da.

URLA HAN KOYU’ndan bahsedeceğiz .Buraya ulaşım altınköy plajına giderken siteler arasında bir toprak yol ile ayrılıyor ve oldukça kötü bir yola sahip. Offroad aracına sahip olmamız sayesinde arabanın altını vurmadan ve tatlı zor patika yoldan rahatlıkla gidebildik. Aslında çok uzun olmayan yol bir yere varabilecek miyiz düşüncesiyle biraz uzun gelse de bi 10 dakika içerisinde o mis koya ulaşıyorsunuz. Alan olarak çok geniş olmasa da koya ulaşır ulaşmaz sizi yelkenliler karşılıyor. Zaten onları görünce dedik ki bu koy sanırım gerçekten güzel.
Denizi mis gibi kum incecik…

Doğası deseniz muhteşem…

Koyu bilenler dışında gelen zaten pek yok yani bir nevi sakin sayılır. Denizine gece girmemize rağmen o kadar ılıktı ki. Hele bir de gündüz girince denizin altında ne var ne yok gözüküyor o kadar berrak. Tek sıkıntısı sahil kısmında gölgelik alan oluşturabilecek herhangi ağaç mevcut değil ki yazın en çok ihtiyaç duyulan unsurlardan biri gölgelik alan. Artık onu da bir şekilde halletmek gerek.Koy ne kadar merkeze yakın olsa da kendi içerisinde herhangi bir işletmeye sahip değil. Yani hazırlıklı gitmenizde fayda var. Tuvalet kısmını da kendiniz halletmeniz gerek. Telefon çoğunlukla çekiyor. Tatlı su kaynağı olan bir yer de yok maalesef. Bu kadar eksiklerine rağmen sakin ve bir o kadar  da muhteşem bir koy arıyorsanız HAN KOYU’nu mutlaka görün deriz.

İYİ EĞLENCELER

URLA HAN KOYU KONUM

Yorumları Göster