KARADENİZ TURU- Ankara, Sivas, Erzurum ve Artvin'e Varış

KARADENİZ TURU- Ankara, Sivas, Erzurum ve Artvin'e Varış

 


Merhaba, bu yazı serimizde size Karadeniz turundan bahsedeceğiz. 

Karadeniz turu herkesin hayali değil midir?  Muhteşem doğası instagram da gördüğümüz muhteşem paylaşımlar… insan merak ediyor gerçekten. Bizde bu hayalimizi gerçekleştirmek için düştük yollara.                Karadeniz turu için vakittiniz kısıtlı ise tura başlamadan önce mutlaka bir planlama yapmalısınız. Daha önce Karadeniz'e giden arkadaşlarınızla mutlaka konuşmalısınız ve onların önerilerini dikkate almalısınız. Bizde daha önce giden arkadaşlarımızı dinleyerek güzel bir rota oluşturduk. O rota dışına çıkmamaya çalışsak da zaman zaman oradaki insanların tavsiyesi ile rotamızın dışına çıktık.


Bizde size şimdi bu güzel bir rota önereceğiniz ve deneyimlerimizi paylaşacağız. Tabi ki tam anlamıyla bizim paylaştığımız bu rotaya da uymanız zor olacak. Fakat kafanızda bir şeyler şekillenecektir.

                                                                Ankara'da Konakladığımız Yer

                Şimdi Karadeniz turuna, nereden başladığımızdan bahsedeceğim. Biz Karadeniz turuna arkadaşlarımızın tavsiyesi ile tersten başladık, yani önce Artvin'e gittik, daha sonra Rize Trabzon Ordu Giresun Samsun Amasya’yı gezdik. Ve iyi ki böyle bir rota yapmışız. Çünkü enerjiniz yüksek iken en yeşil yerleri görmek çok iyi oluyor. İzmir'den yola çıktığımız için Ankara, Sivas ve Erzurum’a gittik.  Ankara'da yol üstünde Aytemiz istasyonunda ve Erzurum’da 15 Temmuz Şehitleri Park'ında konakladık. Erzurum da çağ kebabı yiyip Tortum Şelalelerini ve 7 gölleri görüp, Artvin’e geçtik.        Rotamızda not aldığımız haritayı da aşağı da paylaşıyoruz. Kimi yerlere gitmesek de belki siz gidersiniz..


Karadeniz Turu Haritası

Yorumları Göster