KAMP // SPİL DE KIŞ KAMPI

KAMP // SPİL DE KIŞ KAMPI

 İzmir'de kar görmeye gitmek demek Spil'e doğru yol almak demektir 😀 Biz de öyle yaptık ve kış kampı için Spil milli parkına doğru yol aldık.     Spil'e kar yağıyorsa ve kampa gidiyorsanız erken yol almanızda fayda var yoksa kalabalıktan ilerlemek gerçekten zor. Spil'e İzmir'den 2 alternatif yoldan ulaşabilirsiniz;

         1. Yol Kemalpaşa'dan gidilen yol. Bu yol daha kısa ve daha virajlı bir yoldur. Bu yolun en büyük avantajı asfalt olmasıdır. Biraz daha dar olsa da tercih edilebilir. 

2. Yol Manisa merkezinden bol tırmanmalı güzel manzaralı olandır.  Manisa'yı ve hatta İzmir'i kuş bakışı görebilirsiniz.  Biraz daha kalabalık olan bu yol zaman zaman asfalt zaman zaman bozuk yoldur. 


    Uzun bir tırmanmadan sonra Spil milli parkına ulaştık. Buraya giriş araç başına 15 lira. Biraz da milli parkın içinden bahsedelim;


Milli Parkın içinde piknik yapılacak kamelyalar, çeşmeler ve tuvaletler var. Tuvaletler kötü diyebiliriz.  Restoran ve kalabileceğiniz evler bulunmaktadır. Bu evlerin güncel fiyatları;Milli park içinde  güzel bir alanda kamp alanımızı kurduk. Kış kampından mutlaka olması gerekenlerden biri tente odayı arkadaşımız kurmuştu. Bide sobamız vardı oh mis :)
Gece -15leri gördük diyebiliriz. Dizel ısıtıcı ile ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz; 

https://www.gobekligezginler.com/2022/02/kamp-kis-kampinda-dizel-isitici.html

Biz sıcak hava hortumunu unuttuğumuz için dizel ısıtıcıyı çadırın içine koyup egzoz borusunu dışarıya verdik. Boruyu çadıra değmeden biraz da soğuk hava alarak gecemizi geçirdik.

Yorumları Göster