KARAVAN İLE TÜRKİYE TURU // AMASRA

KARAVAN İLE TÜRKİYE TURU // AMASRA

 Batı Karadeniz'de görülecek yerler diye bir liste yaptığınız ilk sırada Amasra çıkıyor diyebiliriz. Bizde bu doğa harikası şehri mutlaka gezelim istedik….Amasra Nerede?

Bartın'a 17 km'lik mesafe de bulunan Amasra Kastamonu'ya giderken uğramanız gereken yerlerden biri. Batı Karadeniz rotasının olmaz ise olmazlarından. 


Amasra'da Karavan ile nerede kaldık?

Amasra'ya geldiğiniz tarih bu noktada önemli eğer bizim gibi bayram zamanı geldiyseniz merkeze girmek gerçekten zor. Bu sebeple biz Amasra merkezden uzak Ahatlar Tabiat Parkında kaldık.Bayram harici sakin bir zamanda geldiğinizde Amasra merkezde bulunan belediye otoparkında denize sıfır olacak şekilde kalabilirsiniz..


Amasra'yı gezelim biraz;


Amasra'nın tarihini, önemini buraya gelerek öğrenmişsinizdir diye düşünüyoruz. Ama web sitelerinden yetinmeyip Amasya tarihini yaşamak isterseniz. Amasra müzesine uğramalısınız;
Müzeyi gezdikten sonra Amasra ile bütünleşmiş sanatçı Barış akarsu parkına uğramamak olmaz..


Amasra'nın Sembolü Tarihi olan kemer köprü üzerinden manzarayı izlemeli…

Yarımadayı turlamadan, çarşıyı gezmeden olmaz tabi.


Eski evlerin arasında gezmek, her noktada da ayrı bir manzarayı yaşamaktır Amasra....Amasra'nın geçim kaynaklarından biri de balıktır. Gerçekten taze balıkları yemeden Amasra'dan ayrılmayınız. 
Kalmış olduğumuz Ahatlar Tabiat Parkı'ndan Amasra'ya veda ediyoruz...


Yorumları Göster