KARAVAN İLE TÜRKİYE TURU // BOLU YEDİGÖLLER

KARAVAN İLE TÜRKİYE TURU // BOLU YEDİGÖLLER

 


Bolu'ya kadar gelmişken Yedigölleri görmemek olmaz tabi.  Karavanımızın rotasını her mevsim ayrı güzellikler sunan Yedigöller'e çevirdik.Karavan ile Yedigöller'e Nasıl gittik?

Öncelikle şunu söylemekte fayda var Yedigöllere çıkarken mazot deponuzu fulleyin. Bolu merkezden sonra herhangi bir benzinlik yok ve 45 km kadar tırmanmalı  virajlı bir yolu var.  Özellikle kış aylarında zorlanabilirsiniz...

MUTLAKA UĞRAYIN!

    Bolu merkezden Yedigöller'e çıkıyorsanız  kaçırmamanız gereken nokta Kapankaya Seyir Terası. Hava sisli değilse yedigölleri tepeden görüp manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Karavan ile Yedigöllerde Nerede Kaldık?

Biz akşam vakti giriş yaptığımız için giriş ücreti ödemedik. Ama 2021 yılında karavan ile konaklama ücreti gecelik 50tl. Deringöl'ün kenarında bulunan otopark alanında konaklamanızı yapabiliyorsunuz. Bu alanda çadırınızla da kalabilirsiniz. Yakınlarında tuvalet, tatlı su , büfe de bulunmaktadır. 
O zaman Yedigölleri  anlatabiliriz:)


Karadeniz turu yapmadan yeşile ve doğaya doymak istiyorsanız tamda doğru yerdesiniz. Şırıl Şırıl Akan suları kocaman ve uzun ağaçları  bol oksijeni ile muhteşem bir ortamı var Yedigöller'in. 
Buraya uzunca bir vakit ayırıp bütün gölleri gezmelisiniz. Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl.   Hatta sadece gölleri değil şelaleye doğru güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz..

Bizim gibi kısıtlı vaktiniz var ise Deringöl'e aracınızı park edip etrafında ki yürüyüş parkurlarını deneyimlemenizi tavsiye ederiz.
Bolu'ya geldiğiniz de Abant ve gölcük tabiat parkına uğramayı unutmayın…

Bizim hedefimiz batı Karadeniz olduğu için rotamızın üstünde ki doğa güzelliklerinin keyfini çıkardık...
Yorumları Göster