KARAVAN İLE TÜRKİYE TURU // ZONGULDAK FİLYOS

KARAVAN İLE TÜRKİYE TURU // ZONGULDAK FİLYOS


Bazı yerleri gerçekten sosyal medya sayesinde keşfetmek bizi mutlu ediyor. Yoksa sadece tabeladan görüp girip güzel bir yere denk gelmeniz zor. Filyos'u biz sosyal medyadan takip ettiğimiz arkadaşlar sayesinde görüp keşfetmiş olduk. O zaman Hadi Filyos'u anlatalım.FİLYOS NEREDE VE NASIL GİDİLİR?

Zonguldak'ın son beldesi diyebiliriz. Çaycuma ilçesine bağlıdır. Ankara'ya 2.5 saat mesafede İstanbul’a 3 saatlik mesafede yer alıyor. Karadeniz turu yapıyorsanız Bartın'a doğru giderken biraz yoldan sapmanız gerekecek...


Sahil şeridinden bir tur yapıyorsanız bu güzel sahil şehrine uğramalısınız. Öncelik olarak bizi Filyos'a çeken kalesinin o muhteşem manzarası oldu. Fotoğraflarda gördüğümüz manzaranın aynısını görmek için gittiğimiz Filyos'da biz bir gece konakladık.
FİLYOS’TA KARAVAN İLE NEREDE KALINIR?


Karavan ile kalacak yer ararken Polis, jandarma, bekçiye mutlaka danışırız. Bizde öyle yaptık ve bizi mükemmel bir yeri önerdiler. 

Filyos belediyesinin önünden hiç sapmadan düz devam ederseniz eğer sizi güzel bir alana çıkaracak. Burası deniz manzaralı  tuvaleti olan ücretsiz bir alan. Bir çok karavancı da orada konaklama yapmaktalar. Burada güvenli bir şekilde kalabilirsiniz. 
Kalenin gördüğü manzara saatlerce oturmalık ,insanın ayrılası gelmiyor. Bu güzel manzaradan ayrılıp sahiline doğru yol aldık. Konakalama yerini de bulduktan sonra etrafımızı keşfe çıktık. Uzun bir sahil bulunsa da denize girmek için en güvenli yer marinanın hemen yanı. Karadeniz'in hırçın dalgalarının ne yapacağı belli olmaz.


Güneşi batırdıktan sonra  sahil şeridinde yürümek keyifli olan Filyos da güzel mekanlarda bulunmakta. Taze balık yiyebileceğiniz, çay bahçeleri, Dondurmacılar tam bir yaz şehri...

Yorumları Göster